Єврейське життя зосереджене в учбових закладах, соціальних центрах, у синагогах, — Йосип Зісельс

47273_big

Сентябрь 24, 2014   10:07:45 AM

У програмі «Громадяни України» голова Ваад України та віце-президент Світового єврейського конгресу Йосип Зісельс. За словами Йосипа Зісельса, в Україні проживає від 105 до 300 тисяч євреїв – число залежить від методології обрахунку (самоідентифікація, релігія тощо).


Говоримо про музеєфікацію культури та мови ідишу, відновлення втраченої за часів СРСР ідентичності, осередки активності єврейської української громади, взаємини між світськими та релігійними осередками та діяльність єврейських культурних центрів в Україні.
Йосип Зісельс пояснює: «25 років тому єдиним чинником радянського єврейства був радянський антисемітизм. 70 років примусової асиміляції – це втрата історії, релігії, мови. Останні 25 років ми це намагаємося відновлювати».
Йосип Зісельс говорить, що в Україні серед євреїв є 9% тих, хто вважають рідною мовою ідиш — це переважно люди похилого віку: «Цією мовою вони не можуть говорити з дітьми та онуками, тому що середовище цієї мови та культури було знищене внаслідок Голокосту». Також в Україні невеликий відсоток євреїв володіють мовою іврит: «Це і старші люди, для котрих іврит є мовою молитви, і молоді люди, котрі вчать іврит для спілкування з євреями з інших країн».

http://hromadskeradio.org/2014/09/23/yosip-zisels-yevreyske-zhittya-zoseredzhene-v-uchbovih-zakladah-sotsialnih-tsentrah-u-sinagogah/

Посмотреть также...

Кушнир: Если полиция захочет, то вандалов, осквернивших памятник погибшим в теракте, можно быстро найти

04/13/2021  12:35:00 В конце прошлой недели был осквернен памятник жертвам теракта в тель-авивской дискотеке «Дольфи», …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *