Реклама
Реклама

Іслам почав війну проти світу, — Шмулевич

Реклама

hamas-offensive-blackout

01/15/2015   09:40:46

Авраам Шмулевич вважає, що теракт у Франції — це лише початок війни «політичного ісламу» проти іншого світу. І вони налаштовані серйозно. Адже раніше не використовували мусульманських дітей для своїх терактів, зараз же вони перейшли навіть свої межі

Іслам почав війну проти світу, - ШмулевичРавін, Президент інституту східного партнерства Авраам Шмулевич розповів про нещодавну трагедію у редакції паризької газети.

Висока ймовірність, що інтенсивність такого роду терактів, як у Парижі, буде тільки посилюватися.

Треба розуміти, що таке ісламський тероризм. У нас прийнято дивитися на світ з точки зору Європи. Тобто існують суб’єкти — Західна Європа, Східна Європа, США, Росія, може, з якимись поправками, Японія, Китай. Решта світу з точки зору європейця як би не існує — він є об’єктом маніпуляцій.

Межі ісламу

Однак насправді цей «об’єкт» теж має свою політичну волю. І це в першу чергу стосується ісламу. Іслам — цивілізація, яка протягом одного покоління після зародження ісламу, в сьомому-восьмому століттях, поширилася на мало не більшу частину тодішнього цивілізованого світу. Якихось пару сотень років тому була ісламська держава Османська імперія, до складу якої входила, в тому числі, значна частина України. Це була одна з найбільших наддержав в історії.

Але за останні 200 років іслам прийшов в занепад і став об’єктом європейського колоніалізму — російського, англійського і т.д. Тому ми не сприймаємо його всерйоз. І даремно: у них є свої амбіції, своя культура, своя цивілізація.

Далеко не всі мусульмани підтримують радикальні ідеї

Центральної догмою ісламу — в цьому сенсі він відрізняється від інших релігій, де такі речі теж є, але вони менш підкреслені — є те, що мусульмани повинні правити світом. Тобто іслам — це справжня релігія, причому єдина, яка має право на існування. Відповідно до цієї догми, Аллах створив землю і віддав її людям в оренду, щоб вони виконували його волю. Виконувати волю Аллаха — це і означає бути мусульманином. Саме слово іслам означає покірність, покірність Аллаху. Так що геополітична концепція і одне з базових понять ісламу — мусульмани повинні правити світом.

Інша справа, як досягти цієї провідної ролі ісламу. Половина територій, які зараз населені сповідують іслам народами, завойовані зброєю, половина — шляхом пропаганди або діяльністю якихось таємних товариств типу суфійських орденів. Але те, що іслам — це єдино вірна релігія і всі люди в кінцевому підсумку повинні стати мусульманами, тобто що іслам повинен правити світом — річ, яка для будь-якого мусульманина є абсолютно очевидною.

Так, кілька століть іслам поступово відступав під впливом європейців. Але останні 25 років він відвойовує позиції — починаючи з радянського вторгнення в Афганістан. Поразка СРСР стало першою перемогою, яку мусульмани здобули над, так би мовити, білою людиною, над європейською цивілізацією. І почався зворотний процес. Причому так бачать ситуацію дуже багато мусульман.

За ці роки серед них з’явилися організації, які вважають, що головне знаряддя для поширення ісламу — це насильство. Причому насильство, спрямоване абсолютно проти всіх невірних. З точки зору таких організацій, будь-яка людина, що не сповідує іслам, причому іслам саме в їхньому розумінні — вже винен і гідний смерті.

Ще один момент. Вони не тільки вважають, що весь світ в принципі має бути ісламським. Але і що земля, яка була під владою ісламу, а потім її захопили немусульмани — їх називають «окупантами» — повинні бути звільнені в першу чергу. Тому така ненависть в ісламістів по відношенню до Ізраїлю. Але ж і багато земель Європи, Іспанії, Італії, Балкан, України — теж були частиною ісламського світу.

У мене в Хевроні навпроти мого будинку є арабська школа для дівчаток, називається «Кордова». Кордова — це місто в Іспанії, яке колись було столицею мусульманського Халіфату. Я думаю, самі жителі сучасної Кордови погано пам’ятають, що колись тут були араби, але от араби в далекому Ізраїлі чомусь прекрасно це пам’ятають.

Час насильства

Далеко не всі мусульмани підтримують радикальні ідеї. Серед них є великі розбіжності щодо допустимості насильства. Ось «Аль-Каїда» і нещодавно створена Ісламська держава Іраку та Леванту (ІГІЛ) вважають, що насильство має застосовуватися абсолютно до всіх — у тому числі і по відношенню до мусульман, які не поділяють їхні погляди. І вже тим більше по відношенню до «окупантів».

У цих організаціях впевнені — їх час прийшов, і за допомогою зброї, насильства, терактів вони зможуть нав’язати свою волю всьому іншому світу. Вони вважають, що борються не тільки за «звільнення від ярма окупантів» Ірану і Сирії, а й за «звільнення» всього іншого світу.

Керівництво ІГІЛа (навіть більш ефективної ісламістської освіти, ніж «Аль-Каїда») практично оголосило війну всій Європі. Бойовики неодноразово заявляли, що кордони — це тимчасове явище, мовляв, вони скоро прийдуть до влади в усьому світі, ніяких кордонів між окремими країнами не буде, буде лише іслам.

Висока ймовірність, що інтенсивність такого роду терактів буде тільки посилюватися.

Одна із сильних сторін ісламістських організацій те, що вони не державні утворення. Я їх називаю державами нового типу — орденського. За таким принципом були організовані ордена хрестоносців, які захопили значну частину сучасного християнського світу. У них немає жорсткої централізації, окремі члени вибирають об’єкти для нападу на свій розсуд. Тому забюрократизованим спецслужбам і арміям традиційних держав досить складно з ними впоратися.

Бойовики ІГІЛа змогли захопити контроль над значною територією Іраку та Сирії, до них з’їжджаються десятки тисяч бойовиків з усього світу. Вони вміло використовують нові технології, у тому числі військові, технології партизанської боротьби.

ІГІЛ досяг чималих успіхів на Близькому Сході. У них з’явилася своя база фінансова і, головне, територіальна, де вони можуть готувати нових бойовиків. Тому висока ймовірність, що інтенсивність такого роду терактів буде тільки посилюватися.

Відповідальність за теракт в Парижі взяла на себе єменська «Аль-Каїда». Але, по суті, назва значення не має. Бойовики дуже вільно перетікають з однієї організації в іншу. Ми звикли це сприймати крізь призму досвіду західних бюрократизованих держав. А у них немає чітких меж — існує такий суцільний ісламістський масив, частини якого можуть приймати різні імена, але насправді це не принципово.

Крім того, існує конкуренція між різними організаціями. ІГІЛ, «Аль-Каїда», «Імарат Кавказ» — дії однієї терористичної організації підстьобують дії іншої.

Рука Кремля

З приводу того, чи може до терактів у Франції мати відношення Росія. Не можна говорити, що Росія за цим стоїть. Українські політики, медіа та блогосфера з радістю підхопили якусь неперевірену інформацію. Але версії, що кадировці або російські спецслужби мали відношення до теракту в Парижі, абсолютно не обгрунтовані фактами.

Україна повинна почати орієнтуватися в цьому клубку суперечностей

Тому що, з одного боку, ісламісти погрожують і Росії. Помітна кількість тих, хто воює в Іраку та Сирії — це вихідці з російського Північного Кавказу. Керівник військового крила Ісламського держави, грузинський чеченець Умар аш-Шішанов (Тархан Батірашвілі) заявляв, що Росія — законний об’єкт експансії.

Правда, поки ІГІЛ і «Аль-Каїда» не проводили терактів проти російських об’єктів. Але все одно, РФ є таким же об’єктом війни, як і інші країни. Можливо, російським спецслужбам просто поки вдається стримувати натиск. Хоча не виключено, що між РФ і ІГІЛ існують якісь контакти, і ті поки утримуються від нападу на російські об’єкти в силу якихось таємних угод. Але це саме поки — рано чи пізно ІГІЛ відкриє і російський фронт, Москва цього не може не розуміти.

Головне ж, що ні кадировци, ні російські спецслужби зараз не настільки професійні, щоб організовувати теракти у Франції, та ще так, щоб не попастися.

Звичайно, політично Росія використовуватиме подію по повній програмі, їх зовнішньополітична пропаганда більш професійна, ніж українська. Але Україні в першу чергу треба турбуватися про себе. Вона опинилася на перехресті шляхів світового ісламу. У вас чеченці та інші вихідці з Північного Кавказу воюють і на стороні російського уряду, і на боці України, також є кримськотатарське питання.

Як я вже згадував, значна частина України колись входила до складу ісламських держав — і вони про це пам’ятають. Україна повинна почати орієнтуватися в цьому клубку суперечностей. Знову ж таки, країна позиціонує себе як частина західного світу, який воює з тією же Ісламською державою. Тут можливі різні варіанти, і я не думаю, що Україна до них готова — на відміну від тієї ж Росії, яка розуміє всю складність ситуації.

Теракти в Парижі — не щось нове, згадайте попередні теракти у Франції, недавні теракти в Англії, Іспанії, Австралії, не кажучи вже про Ізраїль. Паризькі вбивства не є чимось принципово новим за своєю методикою, подібні теракти ісламісти проводять по всьому світу мало не щодня. Просто коли ісламісти вбивають «окупантів» далеко від європейських столиць — в Ізраїлі, Іраку, Африці, Індії, Китаї — європейців це мало турбує.

Наприклад, на наступний день після бійні в Парижі відбулося відразу два теракти, влаштованих джихадистами — вибух в алавітському кафе в ліванському місті Тріполі і підрив смертниці в Нігерії, і цей останній, можливо, надасть більший вплив на хід світового терору, ніж вбивства у Франції . Тому що в Нігерії підірвала себе в натовпі християн дванадцятирічна дівчинка.

Раніше все ж ісламісти широко не використали дітей для таких речей. Так, кілька терактів або спроб терактів з використанням дітей провели араби в Ізраїлі, але це не було системою. Хоча й було багато терактів, спрямованих саме проти дітей немусульман, «невірних», але якщо зараз ісламісти дозволили собі використовувати мусульманських дітей в якості інструменту терору — це матиме серйозні наслідки.

Все це, в тому числі і вбивства у Франції — є частина глобальної боротьби «політичного ісламу», як вони самі себе називають, проти всього іншого світу. Перш за все, проти миру «окупантів» і мусульман, що мають інші погляди.

Це надовго. І з цим — так чи інакше — доведеться мати справу всім існуючим державам.

http://www.ukrop-ua.net/interview/870-slam-pochav-vynu-proti-svtu-shmulevich.html

С уважением
אברהם שמולביץ
Авраам Шмулевич
Раввин.
Председатель Международного Гиперсионистского Движения «Беад Арцейну» («За Родину!»).
Президент Института Восточного Партнерства (Иерусалим).
Стратегический Советник «Черкесского Конгресса» и «Черкесского Союза».
Реклама

Посмотреть также...

Беспорядки на Храмовой горе: есть раненые и задержанные

06/18/2021  18:49:59 Палестинцы бросали камни в израильских полицейских, которые ответили средствами для разгона демонстраций. 14 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Реклама